Sefa GENÇ

        1990 yılında Turhal’da doğdum. Ordu Üniversitesi Elektronik Teknolojileri bölümünden mezun oldum.Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesinde okumaktayım.

        Yaklaşık 15 yıl önce hobi olarak başladığım fotoğrafçılığı, 2018 yılında  meslek edindim. Profesyonel düzeyde yaptığım düğün  fotoğrafçılığının sınırlarını zorluyor; çiftlerimi, ülkemizin farklı noktalarında büyüleyici doğa ve mimari unsurlarla buluşturarak kendilerine eşsiz anılar kazandırıyorum. Anadolu’yu karış karış gezerek çektiğim makro, portre, doğa, gökyüzü gibi farklı nitelikteki çekimlerle oluşturduğum arşivimi takipçilerimin beğenisine sunuyorum. Bununla birlikte kurucu üyesi olduğum Tokat Fotoğraf Sanatçıları Derneği (TOFSAD)‘nin Yönetim Kurulu Başkanlığını aktif olarak yerine getirmekteyim. 

          Türkiye’de sınırlı sayıda yapılan İris fotoğrafçılığı üzerinde çalışmalarım devam etmektedir. 

      Tutku olarak tanımladığım fotoğrafçılığın, bilinçli yapılan bir hobiye dönüşmesi ve profesyonel anlamda meslek edinilmesi adına 2018 yılından beri  hem teorik hem de uygulamalı fotoğrafçılık ve photoshop dersleri vermekteyim.

       Çeşitli yarışmalarda birincilik ödüllerim ayrıca farklı bölgelerde sergilemelere dahil edilen pek çok fotoğrafım bulunmaktadır.