Tokat Profesyonel Fotoğraf çekimi Dergilerde, internet sitelerinde, kataloglarda gördüğünüz ışıltılı portre ve moda fotoğraflarına özenir, kendinizi moda fotoğraf çekimlerindeki modellerin yerine koyup hayal etmez misiniz?

Sizi, bu hayalinizi Türkiye’nin önde gelen moda ve portre fotoğrafçıları ile gerçeğe dönüştürürken, kendinizi özel hissedeceğiniz, eğleneceğiniz ve sonunda da birbirinden güzel fotoğraflara sahip olacağınız bir kişisel fotoğraf çekimine davet ediyoruz. “Ben nasıl yapacağım, poz veremem, rahat olamam, beceremem” gibi soru ve düşünceleri aklınızdan silin! Bugüne kadar yüzlerce fotomodel, oyuncu ve özel çekim yaptıran insanlarla çalışmış ekibimizin tecrübeleri ve yönlendirmeleri ile en fazla 15 dakikada çekime ısınacak, rahatlıkla poz verecek ve kendinizi fotoğrafın keyfine bırakacaksınız.

Deneyimlerimize dayanarak söyleyebiliriz ki profesyonel fotoğraf çekimi kişinin kendini ve vücudunu tanıması, kendini dinlemesi için en iyi yollardan biridir. Bir nevi kişisel gelişim aracı olarak profesyonel fotoğraf çekimini kullanabilirsiniz. Çekim boyunca içinizden çıkan farklı sizlere inanamayacaksınız.

Tokat Profesyonel ürün çekimi

Ürün fotoğrafçılığı hakkında bilmeniz gerekenler adlı yazımızda e-ticaret faaliyetleriniz için ürün fotoğrafı çekimi yaparken neleri göz önünde bulundurmanız gerektiğinden bahsedeceğiz ve şu soruların yanıtlarını vereceğiz; Ürün fotoğrafı nasıl çekilir? Ürün fotoğrafı çekmek için gerekenler? Ürün fotoğrafçılığı teknikleri nelerdir?

Ürün Fotoğrafçılığı markaların profesyonel gözükmesi için oldukça önemlidir. Çünkü müşterilerine ürünlerini tanıtırken bu fotoğraflar sayesinde ürünün tanıtımını yapmaktadırlar. Bu fotoğrafları gören müşteriler ise ürün hakkında daha fazla bilgi edinebilmekte ve ürünün satın alımını gerçekleştirmektedir. Peki sizler markanız için fotoğraf çekerken nelere dikkat etmelisiniz. İşte ürün fotoğrafçılığı hakkında bilmeniz gerekenler;

1.Ürün Fotoğraf Çekimi

Ürün fotoğrafı çekerken profesyonel makineler kullanmanız oldukça önemlidir. Çünkü bu makinelerin çekim kalitesi daha fazla olduğu için ürününüzün her ayrıntısı fotoğrafta yer alacaktır. Bununla beraber fotoğraflarınız daha kaliteli ve profesyonel duracak bu da müşterilerinizin size güvenme ihtimalini arttıracaktır.

2.Işığa Dikkat Edin

Ürün Fotoğrafçılığı hakkında bilmeniz gerekenlerden diğeri ise ışıktır. Genellikle 2’den fazla ışık kullanımınız ürün fotoğrafı çekerken daha iyi görüntüler almanıza olanak sağlayacaktır. Bu nedenle ürün fotoğrafı çekerken lamba, ışık ve flaş kullanmaya oldukça özen göstermelisiniz. Bunları sağlamak için ışık kutusu satın alabilir ve yüksek kalitede görseller çekmek için ilk adımınızı atabilirsiniz.

3.Tripod Kullanın

Ürün fotoğrafı çekerken dikkat etmeniz gereken başka bir şey ise Tripod kullanımıdır. Çünkü kullandığınız Tripodlar ürününüzün fotoğrafını çekerken olası el hareketleri nedeniyle fotoğraf kalitesinin bozulmasını engelleyecektir. Tripod kullanırken zamanlama seçeneklerini kullanabilir ve bu şekilde daha kolay fotoğraflar çekebilirsiniz.

4.Ürününüzün Temiz Olması Oldukça Önemli

Ürün fotoğrafçılığı hakkında bilmeniz gerekenlerden bir diğeri ise ürün temizliği. Ürünlerinizi yüksek performans sergileyen fotoğraf makineleri ile çekeceğiniz için her ayrıntısı açık bir şekilde görülecektir. Bu ayrıntılar ürün temizliğinin, lekelerinin görülmesini de beraberinde getirecektir.

Bunlardan kaynaklı olarak müşteri kaybetmek istemiyorsanız eğer fotoğraf çekimi yapmadan önce ürününüzü temizlemeniz ve ürün fotoğrafı çekimi için hazırlamanız oldukça önemlidir.

Tokat Profesyonel Fotoğraf çekimi

Tokat’da fotoğrafı çekimi yapan SEFA GENÇ kimdir? Yaklaşık 15 yıl önce hobi olarak başladığım fotoğrafçılığı, 2018 yılında  meslek edindim. Profesyonel düzeyde yaptığım düğün  fotoğrafçılığının sınırlarını zorluyor; çiftlerimi, ülkemizin farklı noktalarında büyüleyici doğa ve mimari unsurlarla buluşturarak kendilerine eşsiz anılar kazandırıyorum. Anadolu’yu karış karış gezerek çektiğim makro, portre, doğa, gökyüzü gibi farklı nitelikteki çekimlerle oluşturduğum arşivimi takipçilerimin beğenisine sunuyorum. Bununla birlikte kurucu üyesi olduğum Tokat Fotoğraf Sanatçıları Derneği (TOFSAD)‘nin Yönetim Kurulu Başkanlığını aktif olarak yerine getirmekteyim.

daha detaylı bilgi mi istediniz ? o halde hakkımda sayasına gidebilir yada arayabilirsiniz

2 Yorum. Yeni Yorum

 • Bülent Uzun
  21 Mayıs 2021 13:09

  Ürün çekiminde işinin ehli olan sefa beye profesyonelliği için teşekkür ederim.

  Cevapla
 • He Makes Money Online WITHOUT Traffic?

  Most people believe that you need traffic to profit online…
  And for the most part, they’re right!
  Fact is.. 99.99% of methods require you to have traffic.
  And that in itself is the problem..
  Because frankly, getting traffic is a pain in the rear!
  Don’t you agree?
  That’s why I was excited when a good friend told me that he was profiting, but with ZERO traffic.
  I didn’t believe him at first…
  But after he showed me the proof, it’s certainly the real deal!
  I’m curious what your thoughts are.
  Click here to take a look >> https://bit.ly/3mOAfVp
  Please view it before it’s taken down.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.